Polo jemno vlnové, dlhovlnné, anglické plemeno s kombinovanou vlnovo – mäsovou úžitkovosťou. Bolo vyšľachtené v grófstve Kent za prispenia plemena leicester.

Plemenná kniha tohto plemena bola založená v roku 1897. Je to plemeno stredného až väčšieho telesného rámca s dobre vyvinutou hruďou a pevnou kostrou. Hlava krátka, široká, bezrohá. Chrbát široký a rovný, mulec a paznechty tmavé. Ovce sú prispôsobivé, ľahko sa aklimatizujú a dobre znášajú vlhké klimatické podmienky. Dajú sa s úspechom chovať od nížinných až po miernejšie horské oblasti. Plemeno sa vyznačuje veľmi dobrými pastevnými vlastnosťami, vyhovujú mu všetky spôsoby pasenia, vrátane celoročného. Materské vlastnosti a mliekovosť bahníc sú dobré. Je odolné voči nákazlivej hnilobe paznechtov a endoparazitom. Vlna je biela, lesklá, sortiment B/C – C/D (27 – 35 µm), rúno polo uzatvorené. Výkrm jahniat je potrebné ukončiť do 35 kg živej hmotnosti, pri vyššej hmotnosti už dochádza k nadmernému ukladaniu podkožného a vnútorného tuku. Jahnice možno pripúšťať už vo veku 10 – 12 mesiacov, pri živej hmotnosti 45 kg. Toto plemeno sa podieľalo na vzniku mnohých plemien na celom svete. Živá hmotnosť bahníc dosahuje 70 – 80 kg a baranov 100 – 120 kg. V našej ponuke je odpredaj jahniat a mäsa.

ROMNEY MARSH /KENT/:

Jäger - SK chov oviec Romney Marsh a daniela škvrnitého, Kopernica / Úvod Chov oviec Romney Marsh Chov daniela škvrnitého Jäger - SK chov oviec Romney Marsh a daniela škvrnitého, Kopernica / Kontakt

Copyright © 2016 jagersk.sk. Všetky práva vyhradené.

JÄGER - SK s.r.o
Kopernica 137
967 01 Kremnica , SK